Спомен збирка – легат Миодрага Марковића чине уметничке слике, међу којима су радови Јована Бијелића, Милана Коњовића, Зоре Петровић, Љубице Сокић, Пеђе Милосављевића. Музеј културне историје чува предмете из збирке примењене уметности у поставци грађанске културе с краја 19. и почетка 20. века. Поставку чине колекције намештаја, посуђа, лустера, уметничких слика, а најрепрезентативнији је плави салон са осликаном таваницом на којој се налазе представе четири годишња доба.
Ентеријер српске куће која прати развој становања у Пожаревцу у 19. и почетком 20.века приказан је у ,,Кући Добрњчевих“. Кроз архитектуру, етнолошке предмете, ликовну и примењену уметност може се сагледати живот пожаревачке грађанске куће у то време. Пригодна изложба посвећена Пожаревачком миру је у реплици царског шатора у коме је на брду Тулба 1718. године мир потписан и представља веродостојни приказ овог историјског догађаја. На Тулби је и етно парк са аутентичним и типичним објектима народног градитељства који приказује традиционалне вредности народне архитектуре Браничевског округа.
Један од најлепших изложбених простора у самом центру Пожаревца је Галерија савремене уметности у којој је до сада излагао велики број уметника.
Једна од најинтересантнијих личности уметничке Европе између два светска рата, сликарка, песникиња надреализма, изузетна жена Милена Павловић Барили може да упозна у галерији која носи њено име у Пожаревцу. Смештена је у њеној родној кући и поседује преко 900 уметничких радова Милене Павловић Барили (уља, пастели, цртежи, темпере, акварели, графике) од којих 40 имају статус од великог значаја за републику, као и радове из збирке Бијенала и савремених аутора и радове из породичне уметничке збирке.